اندر خواص جایگزین‌های شیر؛ از شیر بز تا شیر شاه‌دانه | سبزیجات

اندر خواص جانشینای شیر؛ از شیر بز تا شیر شاه دانه

احتمال داره شما به هر دلیلی از شیر بدتون بیاد یا اینکه دچار مشکل نبود تحمل لاکتوز باشین در این صورت چه می کنین؟

کم نیس تعداد آدمایی که تا شیر می بینن رو ترش می کنن و راهشون رو کج می کنن! احتمال داره شما به هر دلیلی از شیر بدتون بیاد یا اینکه دچار مشکل نبود تحمل لاکتوز باشین در این صورت چه می کنین؟ کلاً عطای شیر رو به لقایش می بخشین یا دنبال جانشینای مناسب می گردید؟ اگه جوابتون مثبته باید بدونین که جانشینای مناسبی واسه شیر گاو هست که می تونین استفاده کنین. با ما باشین تا بیشتر با این جانشینا آشنا شید.

 

شیر بز

این شیر بیش ترین شباهت رو به شیر گاو داره به خاطر اینکه یه شیر حیوانیه.

آدمایی که نسبت به پروتئین موجود در شیر گاو حساسیت دارن خیلی راحت می تونن از شیر بز استفاده کنن. 

در شیر بز لاکتوز وجود نداره. اما به اندازه شیر گاو پروتئین و کلسیم داره. اگه عادت به این شیر ندارین اول با مصرف پنیر بز شروع کنین.

به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین این شیر واسه بچهایی که نمی تونن شیر گاو رو تحمل کنن جانشین خوبیه. اما اگه نگرانی اضافه وزن دارین و دور و بر مواد غذایی چرب نمی رین باید بدونین که شیر بز دو برابر چرب تر از شیر گاوه.

 

شیر سویا

عادی ترین جانشین شیر گاو، شیر سویا هستش. این نوشیدنی از سویا گرفته می شه. این شیر بدون قندهای ناجور و لاکتوز هستش که به طور طبیعی در شیر گاو هست و باعث نبود تحمل اون در بعضی افراد می شه. شیر سویا هم اینکه واسه آدمایی که اجناس غذایی حیوونی نمی خورن مناسبه. به نظر کارشناسان بخش تغذیه شیر سویا

منبع : tebyan.net

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *