اندر حکایت رگ‌های بدون آهن | تغذیه سالم

اندر حکایت رگای بدون آهن

یافته های تحقیقات نشون میدن که مصرف مکمل کلسیم در طول غذا نمی ذاره آهن جذب شه و به خاطر همین بهتره که مکمل کلسیم تون رو موقع خواب نوش جون کنین.

 

در قسمت اول این مقاله با عنوان «وقتی آهن بدن کم میاد» در مورد ضرورت وجود آهن واسه بدن صحبت کردیم و اشاره کردیم که چه عواملی می تونه منتهی به کمبود این ماده معدنی شه و کمبود اون چه مشکلاتی واسه بدن به وجود می آورد. در ادامه این مطلب هم به وقایعی در مورد این ماده معدنی می پردازیم. با ما همراه باشین.

 

معمولاً رژیم غذایی شما آهن مورد نیازتون رو تأمین می کنه

خبر خوش اینه که واسه تأمین آهن بدنتون احتیاجی نیس که اون قدر اسفناج بخورین تا حالتون به هم بخوره یا این که در مصرف گوشت قرمز و استیک زیاده روی کنین. بهتره بدونین که دو نوع آهن هست: آهنی که از منابع حیوونی تأمین می شه مانند گوشت و غذاهای دریایی و آهنی که از منابع گیاهی تأمین می شه مانند گیاهان و سبزیجات. آهن حاصل از منابع حیوونی خیلی راحت جذب بدن می شه در حالی که آهن سبزیجات خوب آهن گروه اول جذب نمی شه. واسه این که جذب آهن سبزیجات رو بالا ببرین بهتره که مواد غذایی سرشار ویتامین C هم بخورین. ویتامین C باعث می شه که آهن این مواد غذایی بهتر جذب بدن شه. مثلا یه سالاد حبوبات شامل گوجه فرنگی خرد شده و سس لیموترش، آهن و ویتامین C رو با هم نصیب بدنتون می کنه. از این گذشته ترکیب تخمه کدو، کشمش و زردآلوی خشک به عنوان منابع آهن و زغال اخته خشک به عنوان

منبع : tebyan.net

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *