اندازه گیری فشارخون با یک عینک! | بیماری

: مجموعه: اخبار پزشکی

تاریخ انتشار : چهارشنبه, ۱۷ مرداد ۱۳۹۷ ۱۲:۳۶

: اندازه گیری فشارخون با یه عینک!

تا الان روشای متفاوتی واسه اندازه گیری فشارخون مورد آزمایش قرار گرفتن، اما الان "بازو بند فشارسنج"(upper-arm cuff) به عنوان یه دستگاه استاندارد شناخته شده و در بیمارستانا و کلینیکا استفاده میشن. 

به گزارش ایسنا و به نقل از مدگجت، حالا محققان "مایکروسافت" در حال پیشرفت یه عینک هستن که می تونه فشار خون افراد رو با به کار گیری سه حسگر نوری و سه شتاب سنج اساسی اندازه گیری کنه.

 

حسگرهای نوری، ضربان قلب افراد رو از سه نقطه روی سر بررسی کنن و در همون لحظه شتاب سنج هم حرکت سر افراد رو می شناسونه. با فرق بین فرق وقتی که پالسای ضربان قلب در سه نقطه روی سر افراد تشخیص داده می شه، عینک نامبرده قادر به محاسبه "زمان گذر پالسا" هم هست. در نتیجه در آخر عینک نامبرده با بررسی داده های جمع آوری شده می تونه فشار خون دقیق افراد رو اندازه گیری کنه.

دستگاه یاد شده" Glabella" اسمشه و میشه هزاران بار در روز از این دستگاه استفاده کرد. یکی از قابلیتای مهم این دستگاه اینه که می تونه فعالیتا، رژیم غذایی و بقیه عواملی رو که بر فشار خون فرد تاثیر میذاره رو هم شناسایی کنه. الان مایکروسافت Glabella رو روی چهار فرد آزمایش کرده و اون آدما دائم از اون به مدت پنج روز استفاده کردن. الان این دستگاه در مقایسه با یه بازوبند فشارسنج استاندارد، کارکرد بسیار خوبی داشته.

 

 

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *