اندازه دور بازوهایتان به شما می گوید چقدر عمر می کنید | ورزش

اندازه دور بازوهایتان به شما میگه چقدر عمر می کنین

تحقیقات جدید محققان نشون میده بین اندازه دور بازو و طول عمر رابطه مستقیم و معناداری هست.

براساس جدیدترین تحقیقات محققان آمریکا که در مجله American Journal of Cardiology به چاپ رسیده آدمایی که دور بازو و دور مچ پای اونا بزرگه با درصد بالاتری به نسبت آدمایی که دور بازو و مچ پای معمولی دارن در اثر بیماریای قلبی جون خود رو از  دست میدن.

 

کارشناسان  این یافته ها رو با بررسی روی ۶۰۰ فرد سن و سال دار بالای ۶۰ سال با وزنای جور واجور که همه به مریضی قلبی گرفتار بودن بدست آورده ان، در طول ۱۰ سال عده خیلی از سالمندانی که دارای دور بازوی بزرگتری بودن جون خود رو از دست دادن.

 

بر این پایه وزن بدن رابطه مستقیمی با دچار شدن به شکلای جور واجور مریضی ها داره و اندازه بالای چربی در بدن باعث فشار اومدن بیشتر بر قلب واسه پمپاژ خون و اکسیژن رسانی به اعضای بدن می شه.

 

همزمان با افزایش سن توده های عضلانی بدن کاهش پیدا می کنن و بافت چربی جانشین اون می شه، این چربیا در مناطق جور واجور بدن مانند شکم، بازو و دور مچ و ساق پا جمع می شن و می تونن باعث بالا رفتن فشار خون، افزایش چربی خون و دچار شدن به بیماریای قلبی عروقی شن.

 

خیلی از افراد در سنین جوونی واسه داشتن تناسب اندام و افزایش اعتماد به نفس از ورزشای سنگین مانند وزنه برداری و یا خوردن قرص، پودر و مکملای بدنسازی استفاده می کنن تا دور بازو و دور مچ پای خود رو زیاد کنن غافل از اینکه همزمان با افزایش سن عضله ها از بین رفته و چربی جای اونا رو میگیره و این خود دلیلی جدی واسه مرگ زودرس اونا می شه.

 

کارشناسان به افراد پیشنهاد می کنن همیشه تناسب اندام مطلوبی داشته باشن و از مصرف دارو یا انجام ورزشای غیر استاندارد دوری کنن  چون در سالمندی با شکلای جور واجور بیماریا مواجه می شن.

 

منبعmedicaldaily

 

انتهای پیام/

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *