اندازه ایده آل بدن خانم ها [قسمت دوم] | بیماری

: اندازه ایده آل بدن خانوما [قسمت دوم]

خیلیا به دنبال دونستن اندازه ایده آل بدن خانوما هستن. به نظر شما چقدر ای واسه زنان ایده آل حساب می شه؟ بانوان به دنبال اندازه بدن ایده آل هستن هرچند، اندازه بدن اونا متفاوت و دارای مشکلات زیادی باشه. با در نظر گرفتن اینکه تعریف برابر و از پیش تعریف شده ای واسه این موضوع موجود نیس، جواب این سؤال تا حدی به نظر شخصی هرکی درباره اندازه ایده آل بدن خانوما مربوط می شه.

پس، اندازه ایده آل بدن زنان به متفاوت بوده و به سلیقه شما وابسته. علاوه بر سلیقهای فردی، اندازه ایده آل با در نظر گرفتن فرهنگ هر منطقه تعریف می شه. در آفریقا، فردی با اندام بزرگ و یا خیلی بزرگ دلپذیر به نظر می رسه در حالیکه در کشورای غربی زنان با اندام کوچیک تر، قشنگ تر هستن. با بنیتا همراه باشین تا جواب این سؤال رو پیدا کنین.

در بیشتر موارد، اندازه گیری در واحد اینچ انجام می شه. اگه شما با سانتی متر اندازه گیری کردین باید عدد بهدست اومده رو به ۲/۵۴ تقسیم کنین تا به اینچ تبدیل شه. به طور مثال اگه دور کمرتون ۷۵ سانتی متره، باید این عدد رو به ۲/۵۴ تقسیم کرده و حاصل رو طبق اینچ به دست بیارین. (۱ اینچ= ۲/۵۴ سانتی متر)

اندازه های خود رو به دست آورده و در جای مناسب بنویسین:

۱- شونِه به شونِه

از لبه خارجی یه شونِه به طرف شونِه دیگه رو تو یه خط مستقیم اندازه بگیرین.

۲- دور سینه

در زیر بازوها، دورتادور مهم ترین قسمت سینه (معمولا نوک سینه) رو اندازه بگیرین. نوار اندازه گیری رو دورتادور سینه، شامل جلو و پشت اون به طوری که از روی نوک سینه عبور کنه می بندیم.

۳- دور کمر

دورتادور باریک ترین قسمت نیم تنه رو اندازه بگیرین. این یکی ازقسمت هاییه که وقتی نمایانه نفس رو نگه داشته و اونو به داخل می کشیم، که این یه موضوع طبیعیه. هنگام پوشیدن لباس شنا یا لباس چسبون شکم خود رو به داخل داده و نفس مون رو نگه می داریم. واسه تعیین اندازه دقیق دور کمر، این حرکت رو انجام ندین.

۴- دور باسن

پهن ترین قسمت باسن خود رو به طور کامل اندازه بگیرین (قسمتی که در اون استخون ران قرار داره). این کار رو باید با پاهای به هم چسبیده انجام داد.

برجستگی باسن

از کمر تا قسمتی که پاها جدا می شه رو اندازه بگیرین. نوار اندازه گیری رو کمی شل تر بگیرین و اونو بین پاها (قسمت جدا شدن پاها) نگه دارین و تا کمر بالا بیارین.

۵- درز شلوار

از محل جدا شدن پا تا مچ پا رو اندازه گیری کنین. واسه این کار بهتره از یکی از دوستان تون کمک بخواین.

اندازه ایده آل بدن خانوما: چگونگی اندازه گیری دقیق

  • بدن خود رو بعد از صرف یه وعده غذایی (مانند نهار یا شام) اندازه بگیرین، به این شکل دقیق ترین اندازه رو به دست میارید.
  • اندازه گیری بدن رو چند روز قبل یا بعد از دوره قاعدگی انجام بدین. بدن زنان در طول دوره قاعدگی آب بیشتری جذب می کنه.

حالا اندازه واقعی بدن خود رو میدونید. این به شما کمک می کنه تا زمان کمتری رو صرف خرید لباس کنین. موضوع ناامیدکننده وقتیه که به صورت اینترنتی خرید کرده و اندازه واقعی جنس خریداری شده کوچیک تر یا بزرگ تر ازآنچه در توضیح کالا نوشته شده، باشه.

قسمت قبل رو در «اندازه ایده آل بدن خانوما [قسمت اول]» ببینین.

    مقالات در رابطه

  • آموزش ۳۰ حرکت ساده ورزش یوگا [قسمت دوم/پایانی]

  • ده راه حل واسه داشتن انگیزه بیشتر واسه ورزش

  • ۴ حرکت مهم ورزشی که حتما باید انجام بدین

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *