اندازه انگشتان دست میزان استرس زنان را نشان می دهد | بیماری

تحقیقات محققان علوم اعصاب نشون داده انگشتان دست نقش مهمی در آزمایش اندازه اضطراب زنان و هم اینکه تواناییای ورزش شون ایفاء می کنه.

محققان نروژی در این مطالعه، نقش هورمون تستوسترون رو واسه آزمایش رابطه بین انگشت اشاره (سبابه) و انگشت حلقه بررسی کنن تا دریابند یه فرد چقدر در برابر هورمون تستوسترون در رحم بوده.

آکا ایران: کارل پینتزکا، سرپرست تیم تحقیق، در این باره میگه: «افراد دارای انگشت سبابه کوتاه تر از انگشت حلقه، در برابر اندازه بالای هورمون تستوسترون بودن، به خاطر همین دارای تواناییای فیزیکی و ورزشی بیشتری هستن، اما در برابر مشکل بیش فعالی، اوتیسم و سندروم تورت هم قرار دارن.»

محققان تو یه گروه تشکیل شده از ۴۲ زن که انگشتان دست شون اندازه گیری شده بود بررسیای خود رو انجام دادن. به نصف زنان یه قطره تستوسترون و به نیم دیگه دارونما داده شد. بعد از زنان خواسته شد تا تعدادی از مهارتای فکری و روانی رو بکنن.

پینتزکا در ادامه عنوان می کنه: «بیشترین تاثیر در مورد معیارهای جورواجور فیزیکی و ورزشی مشاهده شد، چراکه اندازه بالای تستوسترون قبل از تولد رابطه مداومی با تواناییا و قابلیتای بهتر در سنین بالای عمر داره.»

به گفته ایشون، «ویژگی کلی اینه که اندازه بالای تستوسترون با تواناییای بیشتر در مورد مهارتای که مردان معمولا بهتر انجام میدن، مثل مهارتای جورواجور مکانی مثل حس مسیریابی، ربط داره.»

ایشون در آخر عنوان می کنه: «زنائی که در مهارتای چرخش ذهنی بهترین نمره رو گرفتن، دارای اندازه تستوسترون بالای هم در دوره جنینی و هم در دوره زندگی بزرگسالی شون بودن، درحالیکه زنائی که بدترین نمره رو کسب کرده بودن، دارای اندازه پایین این هورمون در هر دو دوره بودن.»

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *