انداختن پاها روی هم هنگام نشستن چه عوارضی دارد؟ | بیماری

: مجموعه: پیشگیری بهتر از درمان

انداختن پاها روی هم در دراز مدت نتیجه های نامطلوبی داره

 

نتیجه های بد انداختن پاها روی هم هنگام نشستن
قرار دادن پاها روی هم هنگام نشستن یه عادت غیر ارادیه. بعضی وقتا که از طرز نشستن عادی خسته میشیم، یا احساس سرما می کنیم به این حالت می شینیم. هر چند راحت و اگه به مدت کوتاهی باشه بی ضرره اما در دراز مدت می تونه نتیجه های بد و بعضی وقتا هم جدی داشته باشه.

 

دلیل فلج عصب پرونئال می شه
فلج عصب پرونئال(شاخه ای از عصب سیاتیک) یکی از پیامدای انداختن پاها روی همه. علایم اون سختی در حرکت دادن کف پا در قسمت قوزک به دلیل به وجود اومدن تداخل در عصب پرونئال و کشیدگی عصب و فشرده سازی در قسمت زانو، مفصل، لگن یا قوزکه. این تداخل در عصب می تونه به دلیل نشستن به یه حالت مانند قرار دادن پاها روی هم به وجود بیاد.

 

باعث از بین رفتن تعادل در لگن می شه
از مشکلات انداختن پاها روی هم هنگام نشستن لز بین رفتن تعادل در لگنه. در واقع با کوتاه تر شدن عضلات قسمت داخلی ران و بلند تر شدن قسمت خارجی ران حالت تعادل لگن از بین میره، در نتیجه احتمال جا به جا شدن مفصل هست.

 

انداختن پاها روی هم باعث ایجاد درد در قسمت تحتانی کمر می شه

 

باعث به وجود اومدن واریس می شه
واریس می تونه علل خیلی از جمله ژن داشته باشه. قرار دادن پاا روی هم یکی از عوامل بروز واریسه چون روی عصبا فشار وارد می شه و عصبا باریک تر و ضعیف تر می شن در نتیجه جریان خون برعکس و به تجمع خون در پاها منجر می شه.

 

باعث بالا رفتن فشار خون می شه
یافته ها به دست اومده از بررسیای زیاد سال ۲۰۱۰ نشون داده که انداختن پاها روی هم هنگام نشستن می تونه باعث بالا رفتن فشار خون شه. واسه پیشگیری از بروز این جور مشکل بهتره از نشستن به این روش صرف نظرکنید.

 

دلیل ایجاد درد در قسمت تحتانی کمر می شه
یافته های بررسیا نشون داده که نشستن با قرار دادن پاها روی هم به مدت سه ساعت در روز می تونه باعث حالت قوز، درد گردن و درد در قسمت تحتانی کمر و ناراحتی در لگن شه..

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *