اندر خواص میوه ی شاه بلوط | تغذیه سالم

اندر خواص میوه شاه بلوط

اندر خواص میوه شاه بلوط

اندر خواص میوه شاه بلوط

میوه شاه بلوط پر از منیزیم و آهن

 پاییز که می شه زمان واسه لذت بردن از میوه های پاییزی هم جفت و جور می شه. یکی از این میوه های خوشمزه میوه شاه بلوطه.

این میوه باعث سیری می شه، پر از منیزیم و یه میوه ایده آل واسه ورزشکارانه، اندازه کلسترول خون رو پایین می آورد و چیزای دیگه ای به جز اینا. واسه آشنایی بیشتر با این میوه مطالعه این مطلب رو از دست ندین.

 میوه شاه بلوط باعث سیری می شه اگه رژیم دارین و می خواین کمتر غذا بخورین این میوه رو دریابید. میوه شاه بلوط پر از فیبره.

در واقع در هر ۱۰۰ گرم از این میوه ۶ گرم فیبر هست و خوب از عهده سیر کردن شما بر میاد. علاوه بر این فیبرهای موجود در اون به دفع راحت کمک می کنه و به خاطر همین احساس سنگینی و مشکلات گوارشی رو برطرف می کنه.

میوه شاه بلوط پر از منیزیمه میوه درخت شاه بلوط پر از منیزیمه. در واقع ۱۰۰ گرم از این میوه ۱۵ درصد نیازِ روزانه ما به منیزیم رو تأمین می کنه. منیزیم در بدن ما دست به کارای عجیبی می زنه: باعث آرامش عضلات می شه و در انتقال تکانهای عصبی به طرف مغز، عصبا و نخاع شرکت داره.

میوه شاه بلوط ؛ بدون گلوتن!

یه خبر خوب واسه آدمایی که به گلوتن حساسیت دارن! از این به بعد می تونین با خیال راحت این میوه رو به غذاهای روزانه تون اضافه کنین به خاطر این که ردپایی از گلوتن در اون پیدا نمی شه..

میوه شاه بلوط واسه کم شدن اندازه کلسترول!

میوه شاه بلوط بدون کلسترول غذاییه و این یه نقطه قوت حساب می شه.

جالبه بدونین یافته های تحقیقای زیاد نشون داده که مصرف یه مشت از این میوه در روز می تونه اندازه کلسترول بد خون رو ۹ تا ۱۹ درصد کم کنه. می پرسین به چه دلیل؟ به خاطر این که میوه شاه بلوط شامل چربیای اشباع نشده که با کلسترول بد مقابله می کنه.

 

میوه شاه بلوط ؛ منبع ویتامین B

میوه شاه بلوط منبع ویتامینای گروه B هستش. یعنی این که پر از ویتامین B1، B6، B9 و چیزای دیگه ای به جز اینا س. باید بدونین ویتامین B1 به بهتر شدن کارکرد سیستم عصبی کمک می کنه.

 

ویتامین B6 نمی ذاره دچار کم خونی شید و سیستم ایمنی و سیستم عصبی بدنتون رو مراقبت می کنه.

این گزارش نشون دهنده اون هستش که ، در آخر این که ویتامین B9 ضد عفونی کننده است و از کم خونی جلوگیری می کنه. این میوه واسه خانومای باردار به خصوص در سه ماهه اول بارداری فوق العاده س به خاطر این که از خطر مشکل عضو مادرزادی جنین پیشگیری می کنه.

.

منبع :