اندر خواص میوه‌ی شاه بلوط | سبزیجات

این میوه باعث سیری می شه، پر از منیزیم و یه میوه ایده آل واسه ورزشکارانه، اندازه کلسترول خون رو پایین می آورد و چیزای دیگه ای به جز اینا. واسه آشنایی بیشتر با این میوه مطالعه این مطلب رو از دست ندین.

میوه شاه بلوط باعث سیری می شه

در واقع در هر ۱۰۰ گرم از این میوه ۶ گرم فیبر هست و خوب از عهده سیر کردن شما بر میاد. علاوه بر این فیبرهای موجود در اون به دفع راحت کمک می کنه و به خاطر همین احساس سنگینی و مشکلات گوارشی رو برطرف می کنه.

روش مصرف

بهترین روش، آب پز یا بخارپز کردن این میوه س. با این روش از دریافت چربی هم خبری نیس.

میوه شاه بلوط پر از منیزیمه

میوه درخت شاه بلوط پر از منیزیمه. در واقع ۱۰۰ گرم از این میوه ۱۵ درصد نیازِ روزانه ما به منیزیم رو تأمین می کنه. منیزیم در بدن ما دست به کارای عجیبی می زنه: باعث آرامش عضلات می شه و در انتقال تکانهای عصبی به طرف مغز، عصبا و نخاع شرکت داره.

روش مصرف

بهتره میوه رو تازه به تازه بخورین. با اینحال که این میوه خوبه اما روزانه نباید بیشتر از ۲۰۰ گرم مصرف شه.

میوه شاه بلوط ؛ بدون گلوتن

یه خبر خوب واسه آدمایی که به گلوتن حساسیت دارن! از این به بعد می تونین با خیال راحت این میوه رو به غذاهای روزانه تون اضافه کنین به خاطر این که ردپایی از گلوتن در اون پیدا نمی شه.

روش مصرف

می تونین به طور مرتب میوه تازه شاه بلوط رو به غذاهایتان اضافه کنین. می تونین آرد شاه بلوط رو جفت و جور کنین و در جفت و جور کیکا و شیرینی جات خونگی استفاده کنین. بازم تاکید می کنیم اندازه مصرف روزانه نباید بیشتر از ۲۰۰ گرم باشه.

میوه شاه بلوط واسه کم شدن اندازه کلسترول

میوه شاه بلوط بدون کلسترول غذاییه و این یه نقطه قوت حساب می شه.

جالبه بدونین یافته های تحقیقای زیاد نشون داده که مصرف یه مشت از این میوه در روز می تونه اندازه کلسترول بد خون رو ۹ تا ۱۹ درصد کم کنه. می پرسین به چه دلیل؟ به خاطر این که میوه شاه بلوط شامل چربیای اشباع نشده که با کلسترول بد مقابله می کنه.

روش مصرف

بدون این که در مصرف این میوه زیاده روی کنین می تونین بعضی وقتا اونو در برنامه غذایی تون بذارین و از خواص به درد بخور اون بهره مند شید.

میوه شاه بلوط ؛ منبع ویتامین B

میوه شاه بلوط منبع ویتامینای گروه B هستش. یعنی این که پر از ویتامین B1، B6، B9 و چیزای دیگه ای به جز اینا س. باید بدونین ویتامین B1 به بهتر شدن کارکرد سیستم عصبی کمک می کنه. ویتامین B6 نمی ذاره دچار کم خونی شید و سیستم ایمنی و سیستم عصبی بدنتون رو مراقبت می کنه.

به عقیده کارشناسان خوردن چند عدد میوه شاه بلوط بعد از ورزش به درد بخور

است. البته بهتره از مصرف این میوه قبل از جلسات ورزشی دوری

کنین. به خاطر این که فیبرهای موجود در اون ممکنه باعث نفخ شه

در آخر این که ویتامین B9 ضد عفونی کننده است و از کم خونی جلوگیری می کنه. این میوه واسه خانومای باردار به خصوص در سه ماهه اول بارداری فوق العاده س به خاطر این که از خطر مشکل عضو مادرزادی جنین پیشگیری می کنه.

روش مصرف

می تونین این میوه رو به صورت بوداده، آب پز یا بخار پز استفاده کنین. البته یادتون باشه زیاده روی رو کنار بذارین.

میوه شاه بلوط: ایده آل واسه ورزشکاران

میوه شاه بلوط میوه ورزشکارانه. این میوه دو برابر بیشتر از موز تولید انرژی می کنه، به خاطر این که پر از گلوسیدهاست. گرفتگی و کوفتگی عضلات در بین و بعد از ورزش یه امر رایجه اما این مشکل هم حل شدنیه. ورزشکاران عزیز بدونن که پتاسیم و منیزیم موجود در این میوه گرفتگی عضلات رو برطرف می کنه.

روش مصرف

به نظر کارشناسان خوردن چند عدد میوه شاه بلوط بعد از ورزش خوبه. البته بهتره از مصرف این میوه قبل از جلسات ورزشی دوری کنین. به خاطر این که فیبرهای موجود در اون ممکنه باعث نفخ شه. به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین که نباید روزانه بیشتر از ۲۰۰ گرم از این میوه مصرف شه.

جمع آوری سلامت آکا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *